مابقی مطالبات گندمکاران با چه نرخی پرداخت می شود؟

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۶/۱۶

مابقی مطالبات گندمکاران با چه نرخی پرداخت می شود؟

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: پول گندمکاران تا به امروز بر اساس نرخ علی‌الحساب ۱۱.۵ هزار تومانی پرداخت شده است و مابقی مطالبات با تدارک بودجه سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،سید سعید راد مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در افتتاحیه نمایشگاه غلات، آرد و نان اظهار داشت: گندمی که برای صنف و صنعت پرداخت می‌شود. با نرخ سال قبل و با قیمت ۱۲ هزار تومان است. هنوز یارانه‌ای به این بخش از تولید داده می‌شود.

وی افزود: فعلا برنامه ای برای تغییر قیمت گندمی صنف و صنعت وجود ندارد. هر گونه تصمیم گیری در این خصوص توسط ستاد تنظیم بازار اخذ می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر این اساس قیمت نان نیز تغییری ندارد. تا به امروز نیز تغییر قیمتی در بخش نان‌های سنتی و نان‌های حجیم و صنعتی نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره آخرین میزان خرید تضمینی گندم تصریح کرد: تا به امروز ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن خرید تضمینی صورت گرفته است.  خرید این محصول کماکان ادامه دارد.

شورای قیمت گذاری قیمت گندم

راد اظهار داشت: ۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است. مابقی نیز با تامین مالی سازمان برنامه بودجه پرداخت می شود.

وی افزود: مبالغی که بابت خرید تضمینی گندم پرداخت شده. به صورت علی‌الحساب با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

راد در پاسخ به اینکه آیا مابقی قیمت گندم تا ۱۵ هزار تومان نیز پرداخت می‌شود یا خیر. گفت: سازمان برنامه بودجه در حال تدارک بودجه مورد نیاز است.

وی در ارتباط با نرخ جدید خرید تضمینی گندم برای سال جاری گفت: شورای قیمت گذاری قیمت گندم برای سال جدید را تعیین می‌کند. ما مجری سیاست هستیم.

بیشتربخوانید:

نرخ بالای سود تسهیلات مانع از نوسازی ناوگان کشاورزی شده است


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.