نرخ بالای سود تسهیلات مانع از نوسازی ناوگان کشاورزی شده است

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۶/۱۴

نرخ بالای سود تسهیلات مانع از نوسازی ناوگان کشاورزی شده است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: نرخ بالای تسهیلات پرداخت شده برای نوسازی ناوگان ماشین آلات کشاورزی مانع از تحقق اهداف مطلوب در این حوزه شده است.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،نوبخت اژدری در آیین گشایش نوزدهمین نمایشگاه تخصصی بخش کشاورزی اظهار کرد: بانک های عامل با نرخ ۲۳ درصد تسهیلات خود را در این حوزه ارائه می کنند که به هیچ وجه این نرخ سود تسهیلات رغبت و انگیزه ای را برای نوسازی ادوات کشاورزی در بین زارعین به وجود نیاورده است.

وی ضرورت اصلاح این نرخ سود را در خرید ادوات کشاورزی و نهاده های دامی یادآور شد و تصریح کرد: باید بانک های عامل در این زمینه تجدید نظر کارشناسی داشته باشند تا با مشوق های مناسب و نرخ سود پایین تر امکان دریافت تسهیلات و نوسازی ناوگان کشاورزی اعم از تراکتور، کمباین و دنباله دارها فراهم آید.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به فرسودگی ماشین آلات بخش کشاورزی و خسارت ۱۶۰ میلیارد تومانی این فرآیند به تولید محصولات اشاره کرد و گفت: فرسوده بودن کمباین، تراکتور و سایر ادوات خسارت هنگفتی را به تولید محصولات کشاورزی وارد کرده که ضرورت دارد نوسازی ناوگان و ادوات کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

اژدری با قدردانی از همراهی خوب بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات برای تحقق این امر افزود: فرسودگی ناوگان کشاورزی علاوه بر آسیب های زیست محیطی و مصرف بالای سوخت، کاهش بهره وری تولیدات را نیز به همراه دارد که انتظار می رود دولت سیزدهم با حمایت همه جانبه از فعالان بخش کشاورزی نوسازی در این بخش را هدف گذاری کند.

وی با ابراز خرسندی از راه اندازی نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در حوزه ادوات، ماشین آلات، نهاده ها و تجهیزات آبیاری خاطرنشان کرد: به رغم آن که یک درصد اراضی کشاورزی کشور در این استان واقع شده اما تولیدات این استان بیش از چهار میلیون تن است که با بهره برداری از پایاب سد خداآفرین این ظرفیت تا پنج میلیون تن افزایش می یابد.

اژدری اضافه کرد: در بحث اجرای سیستم آبیاری مدرن، در سه دهه اخیر فعالیت های خوبی آغاز شده و سرمایه گذاری هنگفتی را در تحت پوشش ۱۱۱ هزار هکتار از اراضی شاهد و ناظر هستیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم همچنان دولت با پرداخت یارانه از اجرای سیستم آبیاری قطره ای و بارانی حمایت کرده و مساعدت های بلاعوض خود را در اختیار فعالان این بخش قرار دهد.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.