سالانه ۳۵ هزار دستگاه تراکتور در کشور تولید می‌شود

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۳/۰۳/۰۸

سالانه ۳۵ هزار دستگاه تراکتور در کشور تولید می‌شود

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی گفت: سالانه ۳۵ هزار دستگاه تراکتور توسط کارخانه تراکتورسازی تولید می‌شود، درحالیکه نیاز واقعی کشور کمتر از این رقم است.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،حمیدرضا نامی، گفت: بنابر آمار سالانه ۳۵ هزار دستگاه توسط تراکتورسازی تولید می شود که ۸۵ تا ۹۰ درصد تولید را در اختیار دارد.

به گفته او، در حوزه تراکتور بدلیل اختلاف قیمت تراکتور با بازار آزاد، تقاضای کاذب برای خرید وجود دارد که تنها راه برون رفت از این جریان، واقعی شدن قیمت تراکتور است.

نامی ادامه داد: با واقعی شدن قیمت تراکتور، دلالان از صف خرید خارج می شوند چراکه دیگر برای آنها خرید تراکتور سود ندارد و از طرفی فضا برای شرکت های رقیب باز می شود. اکنون شرکت های رقیب بدلیل پایین بودن قیمت تراکتورسازی تمایلی به واردات، تولید و رقابت ندارند.

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی حلقه مفقودی مشکل صنعت تراکتورسازی تیراژ تولید و تسهیلات نیست، افزود: بنابر آخرین آمار وزارت جهاد سالانه ۱۱ هزار دستگاه تراکتور نیاز داریم که اکنون بدلیل کاهش سطح زیرکشت ناشی از مسائل آب، نیازمان کمتر از این رقم است.

بیشتر بخوانید:

با گره گشایی‌های دولت سیزدهم فروش تسهیلاتی تراکتور آغاز شد

قیمت خرید تضمینی جو اعلام شد

او با بیان اینکه ۳۵۰ هزار دستگاه تراکتور فرسوده در کشور داریم، گفت: با توجه به آنکه تراکتورهای فرسوده مصرف سوخت بالایی دارند، از این رو نوسازی ناوگان امری ضروری است.

نامی گفت: توسعه مکانیزاسیون در مزرعه تنها تراکتور نیست، از این رو توسعه تجهیزات و ادوات در کنار تراکتور باید صورت بگیرد.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.