۹۹ درصد پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی در قزوین انجام شد

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۶/۲۱

۹۹ درصد پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی در قزوین انجام شد

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از پلاک‌گذاری ۹۹.۲ درصدی انواع ماشین‌آلات کشاورزی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،موسی بابایی‌کیا از پلاک‌گذاری 99.2 درصدی انواع ماشین‌آلات کشاورزی در این استان خبر داد و اظهار داشت: در راستای هدفمندی مصرف سوخت ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی تاکنون 11 هزار و 593 دستگاه انواع ماشین‌آلات کشاورزی در این استان پلاک‌گذاری ‌شده است.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین انجام شده است، افزود: این میزان ماشین‌آلات کشاورزی شامل انواع تراکتور و تعدادی کمباین و چاپر است.

بابایی‌کیا ادامه داد: تعداد کل ماشین‌آلات بخش کشاورزی استان 11 هزار و 750 دستگاه است که با این مقدار از پلاک‌گذاری، استان قزوین را در رتبه برتر سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور قرار داده است. در ضمن از ابتدای اجرای طرح تاکنون 11 هزار و 402 دستگاه تراکتور، 135 دستگاه کمباین و 56 دستگاه چایر در استان پلاک‌گذاری شده است.

وی یادآور شد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 40 دستگاه ماشین‌آلات کشاورزی برای پلاک‌گذاری به راهور معرفی شده که بعد از طی مراحل قانونی عملیات پلاک‌گذاری انجام می‌شود.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی در سطح شهرستان‌های این استان اجرا می‌شود، گفت: از این میزان ماشین‌آلات کشاورزی یاد شده در سال جاری بیشترین پلاک‌گذاری مربوط به تاکستان و بویین‌زهرا است. 

وی در پایان از کشاورزان دارای ماشین‌آلات فاقد پلاک استان خواست برای پلاک‌گذاری ادوات به مرکز جهاد کشاورزی مربوطه مراجعه و مراحل پلاک‌گذاری را زیر نظر پلیس راهنمایی و رانندگی انجام دهند.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.