اظهارات مسوولان جهاد کشاورزی استان مرکزی پیرامون عدم پرداخت تسهیلات خرید تراکتور

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۶/۱۹

اظهارات مسوولان جهاد کشاورزی استان مرکزی پیرامون عدم پرداخت تسهیلات خرید تراکتور

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: طی دوسال اخیر هیچگونه تسهیلاتی به منظور خرید تراکتور به کشاورزان پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور(فارس) ،مرجان نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به گلایه‌های مطرح شده درخصوص عدم پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید تراکتور اظهار کرد: آخرین تسهیلاتی که به منظور خرید تراکتور به کشاورزان استان پرداخت شده، مربوط به سال 1400 بوده و پس از آن تا این تاریخ هیچ سهمیه‌ای به استان تعلق نگرفته است.

وی با بیان اینکه کشاورزانی که قصد خرید تراکتور دارند، باید از طریق نمایندگی‌ها نسبت به خرید اقدام کنند، تصریح کرد: تا قبل از سال 1400 کشاورزانی که قصد خرید تراکتور داشتند می‌توانستند با آورده 20 درصدی و دریافت تسهیلات 80 درصدی نسبت به خرید تراکتور اقدام کنند، اما به دنبال سیاست‌های اعلامی از سوی شرکت تراکتورسازی از دو سال گذشته تاکنون هیچگونه تسهیلاتی به کشاورزان پرداخت نشده است.

رئیس اداره امور فناوری‌‌های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به فعالیت 16 هزار تراکتور در استان بیان کرد: سالانه استان به یک هزار دستگاه تراکتور جدید به دلیل فرسوده شدن تراکتورها و درخواست‌های جدید نیاز دارد تا بخشی از کمبودها را جبران کند.

نوروزی از پرداخت تسهیلات به منظور خرید تراکتور خارجی به متقاضیان خبر داد و گفت:  با توجه به مقرون به صرفه‌نبودن تراکتورهای خارجی مدیر شهرستان‌ها ترجیح می‌دهند به جای پرداخت این تسهیلات، ادوات جدید در اختیار کشاورزان استان قرار دهند.

وی میزان ضریب مکانیزاسیون استان را 2.11 درصد اعلام و اظهار کرد: در سال گذشته بیش از  سه هزار میلیارد ریال وام بند الف ماده ۱۸ و ۹۰۰ میلیارد ریال وام علاوه بر وام مکانیزاسیون برای خرید ادوات کشاورزی در اختیار واحدهای تولیدی و کشاورزان استان مرکزی قرار گرفت.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.