اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی برای پرداخت مطالبات گندمکاران| خرید تضمینی گندم از مرز ۱۰ میلیون تن عبور کرد

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۶/۰۱

اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی برای پرداخت مطالبات گندمکاران| خرید تضمینی گندم از مرز ۱۰ میلیون تن عبور کرد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به عبور خرید تضمینی گندم از ۱۰ میلیون تن گفت: مقرر شد وزارت اقتصاد، وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان برنامه، ۵۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت جهاد قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور(خانه ملت) ،علیرضا نظری سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست روزدوشنبه ۳۰ مردادماه کمیسیون متبوع خود گفت: در نشست روز دوشنبه وزیر جهاد کشاورزی، مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی، رئیس شرکت پشتیبانی امور دام، معاونین منابع طبیعی، باغبانی و مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارشی از وضعیت خرید تضمینی گندم و مقایسه آن با میزان خرید در مقایسه با سال گذشته ارائه شد، ادامه داد: میزان خرید تضمینی گندم در حال حاضر از ۱۰ میلیون تن عبور کرده و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن میزان خرید از سال گذشته بیشتر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه تا کنون رقم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مبنای پرداخت مطالبات گندم کاران است و پس از تامین اعتبارات اختلاف قیمت تا ۱۵ هزار تومان را به حساب تحویل دهندگان این محصول استراتژیک واریز می‌کند، عنوان کرد: مبنای تخصیص اعتبار خرید تضمینی گندم در قانون بودجه و پیش بینی میزان خرید حدودا ۸ میلیون بوده است اما بیش از این میزان خریداری شده و پیش بینی می‌شود میزان خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش پیدا کند. مجموع این موارد باعث می‌شود تا با کمبود منابع مالی مواجه باشند.

بیشتربخوانید:

سالانه به 52 هزار دستگاه تراکتور نیاز داریم

وی با بیان اینکه مقرر شده است وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومان را به زودی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دهند، تصریح کرد: ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است تا مطالبات کشاورزان گندمکار پرداخت شود.

نظری با اشاره به اینکه رئیس سازمان امور اراضی کشور گزارشی از وضعیت صدور اسناد کشاورزی و موانع موجود در این مسیر ارائه کرد، افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده میزان تخصیص اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه بسیار ناچیز بوده و حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع تامین شده که عدد تخصیصی هر استان به ۱۰۰ میلیارد تومان نمی‌رسد، حجم زیادی از طرح های آبخیزداری، شیلات، آبزی پروری و صنایع تبدیلی علی رغم پیشرفت منتظر تخصیصی اعتبار هستند تا به سودآوری برسند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شد گزارشی از مشکلات موجود در زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی، گفت: در زمینه توجه به کشاورزی دانش بنیان، محدودیت در واردات جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار که باید صرفا به اندازه نیاز بازار و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا واردات انجام شود نیز مباحثی مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی عملا برنامه مشخصی وجود ندارد که مقرر شد توجه ویژه ای به این بخش صورت گیرد، ادامه داد: قطعی بیش از ۵ ساعت برق چاه‌های کشاورزی خسارت زیادی را به همراه داشته است که مقرر شد وزارت نیرو در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند، در زمینه تولید چای داخلی نیز مباحثی مطرح شد که در راستای بهبود مزارع کم کاری هایی صورت گرفته است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در بحث طرح های آبخیزداری نیز این انتظار وجود دارد اعتبارات مناسبی در قانون بودجه اختصاص پیدا کند، عنوان کرد: گزارشی در زمینه تامین ماشین آلات کشاورزی مطرح شد که بر اساس آن وضعیت مناسبی وجود ندارد؛ مقرر شد نشستی صبح فردا با حضور معاون مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، مدیرعامل و مدیر فروش شرکت تراکتورسازی در کمیسیون کشاورزی تشکیل شود.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.