سازمان ملی استاندارد آماده همکاری کامل با تراکتورسازی برای رشد و رفع موانع تولید است

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۲/۱۸

سازمان ملی استاندارد آماده همکاری کامل با تراکتورسازی برای رشد و رفع موانع تولید است

مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای‌ استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد آماده همکاری کامل با تراکتورسازی برای رشد و رفع موانع تولید است.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، مهدی انگورج در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتور سازی و خطوط تولیدی آن گفت: آینده نگری و اتفاقات توسعه ای که در این مجموعه رقم زده شده حکایت از برنامه ریزی منسجم و منظم برای رشد و ارتقاء این صنعت دارد.

انگورج افزود: در بازدید از بسیاری از صنایع صحنه های که زیاد جالب نبوده و حتی افسرگی را غالب می سازد اما مشاهده روند توسعه ای یاد شده و بررسی آن حس غرور و افتخار را در ما دو چندان کرد و ایده استفاده از تجارب این گروه در سایر صنایع را تداعی می بخشد که امیدواریم این واحد الگویی برای سایر صنایع ما در تمامی بخشها باشد.

بیشتربخوانید:

نرخ خرید تضمینی گندم تصویب شد

تولید مینی لودر از برنامه‌های امسال تراکتورسازان

رشد دو برابری تولید ماشین آلات کشاورزی

وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد ایران آماده همکاری با تراکتورسازی و سایر صنایعی می باشد که در حال طی پله های رشد و ترقی هستند اظهار داشت: تلاش خواهد کرد با حذف بروکراسیهای وقت گیر و زمان بر در سازمان متبوعش، زمینه را برای دریافت مجوزها و تاییدیه های لازم تسهیل بخشیده تا شاهد شتاب گرفتن چرخهای تولید در این مجموعه ها باشیم.

در طی این نشست موانع موجود در بحث استاندارد سازی تولیدات تراکتورسازی بررسی و راهکارهای لازم ارائه شد.

گفتنی است تراکتورسازی سال گذشته موفق به دریافت استاندارد کشور روسیه شد که این گواهینامه زمینه را برای عرضه تولیدات تراکتورسازی در منطقه اوراسیا را فراهم آورده است.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.