گندمکاران برنده دوئل با دولت

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۲/۰۲/۰۷

گندمکاران برنده دوئل با دولت

سخنگوی هیات دولت هفته گذشته از تصویب نرخ 15 هزار تومانی قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد؛ خبری که از سوی شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی پذیرفته نشد و مقرر شد تا قیمت نهایی در جلسه‌ای با حضور اعضای این شورا مشخص شود. حال شنیده‌ها حکایت از توافق اعضای این شورای در جلسه امروز دارد و ظاهرا با توافق صورت گرفته قیمت خرید تضمینی کیلویی 16 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ، هرچند هنوز به صورت رسمی قیمت خرید تضمینی گندم اعلام نشده، اما  رئیس اتاق اصناف کشاورزی اعلام کرده است که گندمکاران منتظر خبرهای خوب باشند. به گفته قاسم پیشه‌ور در جلسه امروز شورای قیمت‌گذاری برای قیمت گندم تصمیم‌گیری شد و قیمت نهایی به زودی از سوی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد. با توجه به اظهارات مطرح شده می توان گفت گندمکاران برنده دوئل با دولت بوده‌اند.

بیشتربخوانید:

نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شد.

هفته گذشته علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در توئیتی از تصویب نرخ 15 هزار تومانی قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان در هیات دولت خبر داد؛ خبری که از سوی شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی رد و مقرر شد تا در جلسه‌ای با حضور شورای قیمت‌گذاری که با حضور  وزرای جهاد و اقتصاد همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه، نماینده کشاورزان و ... برگزار می شود نرخ جدید تعیین شود. حال شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در نشست امروز توافق نهایی حاصل شد و قیمت جدید گندم احتمالا ۱۶ هزار تومان در هر کیلو خواهد بود.

براساس توافق صورت گرفته قیمت پایه خرید هرکیلو گندم ۱۵ هزار تومان است و دولت نیز  هزار تومان با عنوان جایزه تحویل به گندمکاران پرداخت خواهد کرد.

قیمت محصولات کشاورزی ابتدای سال زراعی توسط شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی تعیین می شود. این شورا  متشکل از ۹ عضو است که ۴ عضو از نمایندگان تشکل‌های مختلف کشاورزی (بنیاد ملی گندم کاران، نظام مهندسی کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی و اتحادیه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران)، ۲ کشاورز خبره در محصولات مختلف کشاورزی و ۳ عضو دولتی (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی) و همچنین ۲ نماینده از کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو ناظر (البته بدون حق رأی) است. 


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.