close the mobile menu

راه نجات کشاورزان از نوسانات بازار،توانمند سازی تشکل های تولیدی

خبرگزاری جهاد کشاورزی

۱۳۹۹/۰۵/۰۶

راه نجات کشاورزان از نوسانات بازار،توانمند سازی تشکل های تولیدی

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد تشکل های تولیدی و توانمندسازی آنها را تنها راه نجات کشاورزان از نوسانات بازار دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر جواد وفابخش در نشست مدیریت تولید و عرضه گوجه فرنگی گفت: تشکل‏ های تولیدی می توانند در بازار مصرف و تولید با اجرایی کردن کشاورزی قراردادی و عرضه مستقیم، تولید را مدیریت کنند.

وفابخش افزود: با رصد و پیش بینی وضعیت تولید و بازار باید پیش از بروز مشکلات، اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد، ضمن این که ضروری است نسبت به راستی آزمایی آمارهای ارائه شده تولید و کشت سبزی و صیفی از طریق استان‏ ها اقدام و به استناد آمار ارائه شده برنامه ریزی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است برای مدیریت و تنظیم تولید و عرضه مستقیم تولیدات سبزی و صیفی ابتدا درون وزارتخانه به تفاهم برسیم سپس با هماهنگی دستگاه‏های مرتبط و برون سازمانی با محوریت معاونت زراعت ایده پردازی کرده و مشکلات کار را بررسی و تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مهندس علیرضا  غنی زاده نیز در این نشست گفت: اگر صیفی کاری را مدیریت کنیم در بازارهای اطراف و کشورهای همسایه درآمد خوبی نصیب کشاورزان می‏شود.

مهندس غنی زاده افزود: برای اجرای این امر باید از همکاران استانی کمک بگیریم، آمار دقیقی دریافت کنیم و برای انجام کار برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان ها محمدرضا قدسی نیز در این نشست، اظهار داشت: با توجه به مزیت تولید سبزی و صیفی و تولید بالا در واحد سطح چنانچه عملکردها کاهش پیدا کند توجیه اقتصادی ندارد.

مهندس قدسی افزود: نقش مراکز جهاد کشاورزی دهستان‏ها و کارشناسان پهنه در مدیریت تولیدات بسیار موثر است و باید به طور جدی حضورشان در عرصه باشد.

گفتنی است؛ نشست مدیریت تولید و عرضه گوجه فرنگی با حضور دکتر جواد وفابخش معاون امور زراعت، مهندس علیرضا غنی زاده سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مهندس محمدرضا قدسی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان ها، مهندس حسین اصغری مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی و سایر مدعوین در محل سالن جلسات معاونت امور زراعت برگزار شد.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم