آغاز واگذاری تراکتور به ایثارگران واجد شرایط زیر پوشش بنیاد شهید

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۳/۰۴/۰۶

آغاز واگذاری تراکتور به ایثارگران واجد شرایط زیر پوشش بنیاد شهید

واگذاری تراکتور به ایثارگران واجد شرایط زیر پوشش بنیاد شهید انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی، با انعقاد و مبادلۀ تفاهم‌نامه همکاری صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، واگذاری تراکتور به ایثارگران واجد شرایط زیر پوشش بنیاد شهید آغاز شد.

 

واگذاری یک هزار دستگاه تراکتور به ایثارگران واجد شرایط به زودی

حجت الله امانی، مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم انعقاد و مبادلۀ این تفاهم نامۀ همکاری با تبریک عید غدیر و دهه امامت و ولایت گفت: طبق این تفاهم‌نامه مقرر است حدود ۱۰۰۰ دستگاه تراکتور تولید شده در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در اختیار ایثارگران واجد شرایط زیر پوشش بنیاد شهید قرار گیرد.

وی افزود: امیدواریم این اقدام، رضایت جامعه هدف را در بر داشته باشد و سبب ایجاد اشتغال پایدار در بین این عزیزان شود.

امانی با اشاره به اینکه در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طبق تفاهم‌نامه فرآیند معرفی اجرایی می‌شود، بیان کرد: در کنار آن با ظرفیتی که برای جامعه ایثارگری فراهم می‌کنیم، امیدواریم بتوانیم تسهیلاتی برای این عزیزان فراهم کنیم و این تفاهم‌نامه زمینه ساز همکاری‌های بیشتر ما شود.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: جامعه هدف ما بسیار توانمند بوده و ایثارگران همواره در امور و برنامه‌های مختلف پیشرو هستند و با اجرای این طرح امیدواریم در توسعه اقتصادی کشور به خصوص در زمینه کشاورزی بتوانند نقش آفرین و موثر باشند.


هر تراکتور برای سه نفر ایجاد اشتغال می‌کند
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران هم در این مراسم با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بر ارائه خدمات بیشتر به ایثارگران تاکید و اظهار کرد: توفیقی دست داد تا این قدم را برای ایثارگران عزیز برداریم، زیرا اگر امروز ما کشوری با این عظمت و قدرت داریم، ثمره جانفشانی این عزیزان است.

مصطفی وحیدزاده، افزود: در ۴۵ سال بعد از انقلاب و جنگ واقعیت‌هایی را از این عزیزان دیدیم که هر کدام از آنها اساطیری بودند و در دوره هشت سال دفاع مقدس نیز هر کدام از آنها قهرمانان ملی ما بوده و هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر در کشوری زندگی می‌کنیم که در آرامش به سر می‌بریم به واسطه این عزیزان است ما ضمن تولید محصولی که خود کارآفرین است و در حقیقت هر تراکتور ما برای سه نفر ایجاد اشتغال می‌کند، امیدواریم با این اقدام ظرفیت موثری برای جامعه هدف بنیاد شهید ایجاد شود و البته این حرکت برای ما توفیقی است.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.