تسهیلات ۴۰ هزار میلیارد ریالی برای خرید تراکتور و ادوات کشاورزی

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۳/۰۴/۰۴

تسهیلات ۴۰ هزار میلیارد ریالی برای خرید تراکتور و ادوات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: به‌ منظور تأمین تسهیلات خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، رایزنی‌هایی با بانک‌هایی غیر از بانک کشاورزی انجام شد بر این اساس ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک مهر اقتصاد به‌ خریداران پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور ،اکبر فتحی افزود: از این رقم ۲۵ هزار میلیارد ریال فقط برای خرید تراکتور و بقیه برای خرید سایر ادوات کشاورزی پرداخت می شود.

وی افزود: این اعتبار جدای از اعتبارات اختصاصی به بخش کشاورزی است و مبلغی هست که با رایزنی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برای فعالیت این بخش جذب و از سوی بانک یاد شده تأمین اعتبار شده است.
فتحی تأکید کرد: با طی مراحل لازم پیش‌بینی می‌شود تا ۴۰ روز آینده شاهد پرداخت این نوع تسهیلات به کشاورزان باشیم.

وی افزود: جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی توانست مشارکت سایر بانک‌ها غیر از بانک کشاورزی به‌ عنوان بانک تخصصی بخش کشاورزی را برای پرداخت تسهیلات جلب کند که مرحله اول این طرح با بانک مهر اقتصاد آغاز شده است.

فتحی خاطرنشان کرد: بانک‌ها بر اساس تکلیف قانون و رسالتی که دارند باید به‌ اندازه تأثیر گذاری بخش کشاورزی در اقتصاد آذربایجان شرقی تسهیلات به فعالان این بخش پرداخت کنند به همین منظور رایزنی با تمام بانک‌ها برای اجرایی‌ کردن این تکلیف و پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون این حوزه استان در حال انجام است.
وی ضمن یادآوری حضور تراکتورسازی به عنوان واحد صنعتی تأثیر گذار کشور در استان و نقش آن در افزایش ضریب مکانیزاسیون کشور اظهار کرد: تراکتورسازی به عنوان یکی از مؤلفه های اجرایی شدن چنین طرح هایی همیشه پای‌کار و همراه جهاد کشاورزی بوده و فرصتی مغتنم برای استان محسوب می شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی درباره رصد و پایش هزینه کرد این اعتبار گفت: کنترل و هدایت منابع به سمت اهداف تعریف شده توسط جهاد کشاورزی صورت می گیرد و با توجه به اینکه در بخش تراکتور مبالغ تسهیلات به تراکتورسازی پرداخت می شود در حوزه تراکتور امکان تخطی از اهداف مشخص شده را غیر ممکن می کند.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.