تاثیر افزایش ۵۰درصدی قیمت اهن آلات آلیاژی بر ماشین آلات کشاورزی؛ ادوات را با حداقل سود عرضه می کنیم

خبرگزاری سایت تراکتور

۱۴۰۳/۰۲/۲۶

تاثیر افزایش ۵۰درصدی قیمت اهن آلات آلیاژی بر ماشین آلات کشاورزی؛ ادوات را با حداقل سود عرضه می کنیم

صنعتگر بخش کشاورزی با اشاره به افزایش ۵۰درصدی قیمت آهن آلات آلیاژی و فولادی نسبت به سال قبل گفت: به تبع افزایش قیمتها ما نیز ماشین آلات تولیدی را با حداقل سود و افزایش تا ۳۰ درصدی قیمتها عرضه می کنیم.

کاوه سیادت مدیرفروش یک مجموعه فعال در حوزه ساخت ادوات و دستگاه های حوزه کشاورزی حفاظتی، در خصوص میزان نوسانات قیمتی این موارد نسبت به مدت مشابه سال قبل در گفت و گو با خبرنگار بازار می گوید: قیمت آهن آلات در مقایسه بالا سال قبل بین ۱۵ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است که عمدتا به دلیل افزایش تصاعدی و عجیب غریب قیمت دلار بوده به نحوی که حتی در برخی موارد قیمت اهن آلات آلیاژی و فولادی و مواد پلی اتیلنی تا ۵۰ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است.

این صنعتگر بخش کشاورزی در پاسخ به این سوال که افزایش ۱۵ تا ۵۰ درصدی فلزات چقدر روی قیمت محصولات نهایی تولیدی تاثیر گذاشته است، گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید که به واسطه افزایش مواردی همچون دستمزد، بیمه و غیره که ۲۲ تا ۳۰ درصد افزایش داشته، ما نیز به تبع قیمت محصولات و دستگاه های تولیدی خود را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دستگاه های خود را افزایش داده ایم.

 

برای حفظ بازار با حداقل سود قیمت ادوات و ماشین آلات را ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داده ایم

وی افزود: البته این افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت ماشین آلات در واقع با حداقل افزایش قیمت ها بوده تا از یک طرف خود را در بازار نگه داریم و از سوی دیگر فشاری به کشاورزان برای خرید وارد نشود.

سیادت همچنین در خصوص عرضه مواد اولیه همچون اهن آلات و ورق های فولادی در بورس کالا گفت: خرید از بورس عمدتا توسط شرکت های بزرگ همچون خودرو سازی ها صورت می گیرد و شرکت هایی مانند ما کلیه محصولات را از بازار آزاد خریدار می کنیم. چون برای خرید از بورس باید خرید کلان و با تناژ بالا انجام بدهیم. ضمن اینکه از بازار آزاد به صورت اعتباری می توانیم خرید کنیم اما خرید از بورس چنینی شرایطی را ندارد.

 

تا پایان ۲۰۲۴ ارزش بازار جهانی ماشین آلات کشاورزی از ۲۲۵ میلیارد دلار فراتر می رود

گفتنی است ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی در سال های اخیر به شدت رشد کرده است به نحوی که طبق آمارهای جهانی انتظار می رود ارزش بازار از ۲۱۱.۰۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ به ۲۲۵.۵۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد و به این ترتیب رشدی ۶.۸ درصدی را رقم بزند. این در حالی است که به گفته تحلیلگران رشد مشاهده شده در دوره تاریخی را می توان به عوامل متعددی از جمله مکانیزه شدن کشاورزی، تأثیر انقلاب صنعتی، رشد جمعیت منجر به افزایش تقاضای غذا، حمایت دولت، یارانه ها و رونق کشاورزی نسبت داد.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.